Нове дослідження, результати якого опубліковані авторитетним науковим журналам Proceedings of the National Academy of Sciences, показало, що безсимптомні носії вірусу і так звані досимптомні пацієнти є головними інструментами швидкого поширення COVID-19 по планеті.

Також на тему: Майже 80% хворих на COVID-19 не мають симптомів

Саме на їхню частку і припадає максимальне число інфікувань. Науковці стверджують, що навіть якщо всіх пацієнтів з симптомами ізолювати на карантин, спалах все одно відбудеться якраз через людей з відсутністю симптомів. Самі автори дослідження називають цей феномен "тихим зараженням".

Як з цим боротись?

Спостереження показують, що для недопущення повторного спалаху COVID-19 необхідно ізолювати кожну третю "тиху інфекцію". Тільки в цьому випадку рівень заражень не перевищить 1% від населення.

Ці розрахунки були зроблені після того, як дослідники використовували 10 000 гіпотетичних жителів Нью-Йорка для створення статистичної моделі. Вона враховувала ймовірність передачі вірусу від безсимптомного носія, досимптомного і вже тих, хто має симптоми.

Висновки науковців

На частку безсимптомних носіїв, за найскромнішими підрахунками, припадає до 50% всіх заражень. Йдеться лише про ті інфекції, які виявляються в ході тестування. Резонно припустити, що велика частина безсимптомних так ніколи й не дізнається про наявність у себе COVID-19, а значить їхня кількість набагато вища. Це зайвий раз свідчить про те, наскільки важливо використовувати медичні маски всім людям без винятку у публічних місцях.