Жовчний міхур – орган, який бере участь в перетравленні їжі, він призначений для накопичення жовчі, вироблений печінкою.

Читайте також: Як самостійно виявити проблеми з жовчним міхуром

Чому виникає холецистит

Це найчастіше пов'язано з каменями, які утворюються в жовчному міхурі й перекривають канал. Бувають і форми для яких наявність каменів не обов'язкова, але вони зустрічаються рідше.

Також розвиток холециститу можуть спровокувати такі причини:

 • інфекції, які потрапляють з кишечника;
 • паразити;
 • вроджена деформація жовчного міхура;
 • неправильне харчування;
 • стреси і нервова напруга;
 • ожиріння.

Варто сказати, що холецистит буває гострий і хронічний. Хронічний розвивається поступово, гострий раптово і часто з жовчними кольками.

Симптоми холециститу

Основна ознака холециститу, на яку найбільше скаржаться пацієнти – біль під ребрами в правому боці, особливо при зміні положення тіла, який може відчуватися також у правому плечі, лопатці, боці шиї.

Часто захворювання дає знати про себе після застілля (через 3-5 годин). Ще напад холециститу може викликати тряска (їзда по поганій дорозі, велопрогулянка).

Інші симптоми холециститу:

 1. нудота і блювота;
 2. здуття живота (метеоризм);
 3. діарея (пронос), особливо після вживання жирної, смаженої або копченої їжі;
 4. підвищена температура тіла до 37-39 °С;
 5. озноб.

Лікування холециститу

Якщо будь-яке захворювання не лікувати своєчасно, його розвиток може привести до тяжких наслідків. У випадку з холециститом можлива поява ускладнень: гепатит, свищі, гангрена, розрив міхура й ін.

При стандартному лікуванні застосовуються антибіотики й симптоматичне лікування, іноді операція.
Антибіотики знімають больові відчуття і запалення.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.