На посаду головного санітарного лікаря України призначили Віктора Ляшка. Про це повідомив уряд під час брифінгу.

Читайте також: Як діятимуть медики у випадку необхідності госпіталізувати евакуйованих з Уханя

Що робитиме головний санітарний лікар

Посада необхідна для того, аби при потребі запровадити карантинні заходи в Україні. Зокрема, головний санітарно-епідеміологічний лікар матиме право на заборону проведення масових заходів, закриття навчальних, шкільних, громадських місць, на випадок, якщо буде на території України поширення коронавірусу чи будь-якої іншої небезпечної інфекції.

До того ж Віктор Ляшко буде проводити щодня комунікацію із населенням щодо моніторингу поширення коронавірусу.

Обов'язки головного санітарного лікаря

Головний державний санітарний лікар України підзвітний Кабінету Міністрів України.

В межах своїх повноважень видає накази з питань діяльності державної санітарно-епідеміологічної служби України, обов'язкові для виконання усіма юридичними та фізичними особами постанови.

Вносить пропозиції центральним і місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування, іншим державним органам щодо забезпечення санітарного та епідемічного добробуту населення.

Представляє державну санітарно-епідеміологічну службу в центральних і місцевих органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування, інших державних органах, у тому числі в суді, господарському суді.

Може утворювати колегію державної санітарно-епідеміологічної служби України, яку й очолює.

Чи готова Україна до поширення коронавірусу

  • 20 лютого Україна евакуювала з Китайського Уханя 45 українців та 27 іноземців. Усі евакуйовані є здоровими, симптомів захворювань у них немає.
  • Люди перебувають на обсервації в медичному центрі "Нові Санжари", на Полтавщині. Там вони проведуть 14 днів, аби переконатися, що у нікого не має збудника коронавірусу Covid-2019.
  • Через розміщення евакуйованих з Китаю людей у селищі Нові Санжари місцеві жителі 19-20 лютого влаштували масові протести та сутички з поліцією. Під час них постраждали 9 правоохоронців та 1 цивільний. Відтак, щоб заспокоїти настрої людей, до евакуйованих долучилась і міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька.
  • Наразі в Україні не зареєстровано жодного випадку зараження коронавірусом.
  • Через стрімке поширення коронавірусу по світу, на кордоні з Україною ДПСУ та МОЗ розпочали температурний скринінг пасажирів, котрі прямують з Італії. Перевірки запроваджені також на пунктах пропуску на кордоні зі Словаччиною, Румунією та Польщею.
  • Кабінет міністрів України максимально мобілізований, щоб не допустити розповсюдження коронавірусу в Україні. В Україні працює національний штаб, який двічі на день збирає інформацію по країні на виявлення коронавірусу.

Міфи та правда про коронавірус/Інфографіка 24 каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.