У групі з 45 000 американців поширеність раку шкіри у геїв і бісексуалів склала 8,1-8,4%, а серед чоловіків гетеросексуальної орієнтації лише 6,7%, пише JAMA Dermatology.

Також на тему: У Швейцарії гомофобію визнали злочином

При цьому ризик геїв і бісексуалів захворіти на рак шкіри був таким, як і у жінок традиційної орієнтації.

Чому геї частіше хворіють на рак шкіри?

Автори дослідження пояснюють це тим, що геї набагато частіше відвідують солярії, та засмагають ніж чоловіки-гетеросексуали. Солярії – відомий фактор ризику раку шкіри, вони впливають на людину ультрафіолетовими променями. Залежність від солярію сильно збільшує небезпеку цих пухлин.

Солярій підвищує ризик раку шкіри
Солярій підвищує ризик раку шкіри / unsplash.com

Це дослідження стало найбільшим з тих, які пов'язували поширеність раку шкіри в залежності від сексуальної орієнтації. Автори дослідження зізнаються, що раніше наука нічого не підозрювала про такі відмінності. Але людям необхідно продовжувати ставити питання, нехай і не зовсім для них комфортні, що мати можливість впоратися з цією проблемою і вжити всіх заходів профілактики.

Чому це важливо?

Рак шкіри відноситься до числа тих, які все частіше зустрічають у багатьох країнах світу, що пов'язано з різким стрибком поїздок і подорожей в теплі країни, а також зростанням популярності соляріїв. Пухлини шкіри добре піддаються лікуванню, але злоякісна меланома (2% всіх видів раку шкіри) має дуже високу летальність і ступінь агресивності.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.