Газовані напої самі по собі є шкідливими. Але виявилось, що звичайні солодкі напої здоровіші, ніж їхні "дієтичні" аналоги.
До теми Як правильно харчуватись при гастриті
Штучні підсолоджувачі провокують голод
"Дієтичні" газовані напої зі штучними підсолоджувачами провокують бажання з’їсти ще більше солодких висококалорійних продуктів. Вся річ у властивості штучного замінника цукру – сукралози, яка входить до вмісту більшості таких напоїв.
Як проводилось дослідження
- Трьом різним групам людей з різною вагою тіла та статтю давали пити 300 мілілітрів "дієтичного" напою з підсолоджувачами, звичайну газовану воду або ж прісну воду.
- Ділянки мозку учасників, відповідальні за голод і спрагу, перевіряли на МРТ. В процесі учасникам експерименту показували фото різної їжі.
Висновки дослідження
Штучний підсолоджувач сукралоза з "дієтичних" газованих напоїв викликав значно більше почуття голоду серед жінок і людей із зайвою вагою, ніж напої, які містили звичайний цукор.
Наш мозок досить розумний і його важко збити з пантелику. Коли мозок бачить, що ви спожили дуже солодку їжу або напій без жодних калорій, він шукає калорійну їжу із цукром, щоби компенсувати цю відсутність,
– розповіла дієтологиня та лікарка-кардіолог Мішель Рутенштейн.
Окрім цього, під час досліджень на гризунах вчені виявили, що відчуття голоду підсилює ще один замінник цукру – аспартам. Він ушкоджував ту ділянку мозку гризунів, яка відповідає за почуття ситості й підказує тілу, коли зупинитись їсти.