Про свій намір зробити щеплення цим препаратом він завив ще 18 березня під час щотижневої пресконференції про епідеміологічну ситуацію в країні.

Також на тему: Степанов розповів, коли в Україну прибудуть нові партії вакцини проти коронавірусу

Після опублікування висновку Європейського агентства з лікарських засобів (EMA), відповідно до якого вакцина визнана безпечною, Жан Кастекс заявив, що з 19 березня у Франції відновиться застосування вакцини AstraZeneca.

Зараз у Франції роблять вакцинацію лише людям старше 75 років. Політик не входить в цю вікову категорію, йому 55 років. Але Кастекс наголосив, що збирається зробити щеплення цією вакциною, щоб показати, що французи можуть їй довіряти.

Як відбувалася вакцинація Жана Кастекса

Ін'єкцію зробили прем'єру у військовому госпіталі міста Сен-Манді в паризькому регіоні Кастекс, увійшовши в приміщення лікарні, де все було підготовлено для проведення вакцинації, зняв піджак і закатав рукав білої сорочки, не знімаючи її. Після щеплення глава французького уряду підняв великий палець вгору і сказав, що "нічого не відчув".

Яка ситуація з коронавірусом у Франції

  • З 19 березня у 16 департаментах з найтривожнішою епідемічною ситуацією вводять жорсткий локдаун.
  • За останню добу у Франції виявили майже 35 тисяч нових заражень, померли 273 хворих на коронавірус.
  • У лікарнях перебувають 25 389 пацієнтів, ця цифра з попереднього дня зросла на 1661.
  • Від початку пандемії у Франції було зафіксовано понад 4,2 мільйона випадків зараження коронавірусом, понад 91 тисяча людей померли.

Що відомо про вакцину AstraZeneca