Спеціалісти EMA не виявили зв'язку між тромбоемболічними ускладненнями у щеплених і вакциною проти коронавірусу компанії AstraZeneca.
Читайте також ВООЗ рекомендує продовжити вакцинацію препаратом АstraZeneca
Регулятор продовжить вивчати можливий зв'язок рідкісних випадків тромбозу з препаратом.
Європейське агентство лікарських засобів наголосила, що щеплення препаратом AstraZenecа не пов'язане зі збільшенням загального ризику згортання крові. Однак в EMA ще не можуть остаточно виключити зв'язок між вакциною та рідкісними випадками згортання крові.
Керівник комітету з безпеки вакцин Сабін Штраус додала, що експерти не побачили проблем із якістю вакцини чи якоїсь окремої партії.
Штраус наголосила, що ризик розвитку тромбів не є вищим після вакцинації, ніж за її відсутності, і ті випадки, які змусили деякі країни призупинити використання, були надзвичайно рідкісними.
Дивіться відео з прессконференції:
До слова, в Україні вже вакцинували від коронавірусу препаратом AstraZenecа (торгова назва – CoviShield) 81 755 людей. За минулу добу, 17 березня, було вакциновано першою дозою 9 832 людини.
Відмова країн Європи від вакцини AstraZenecа: основне
- Раніше одразу 11 європейських країн призупинили використання вакцини AstraZeneca через ймовірні побічні ефекти, зокрема утворення тромбів. Це: Німеччина, Франція, Італія, Норвегія, Естонія, Латвія, Австрія, Данія, Литва, Люксембург та Румунія.
- Водночас розробники вакцини від коронавірусу AstraZeneca запевнили в безпечності препарату. Випадки тромбозу у щеплених не пов'язані з вакцинацією.
- Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендувала продовжити вакцинацію від коронавірусу препаратом компанії АstraZeneca.
Що відомо про вакцину AstraZeneca
Вакцину спільно розробили Оксфордський університет і британсько-шведська компанія AstraZeneca. У різних документах її можна знайти під назвами ChAdOx1 nCoV-19 або AZD1222.
Вакцину від AstraZeneca вводять в два прийоми. Інтервал між двома дозами повинен бути від чотирьох до 12 тижнів.
Препарат є "векторною" вакциною. Для створення вакцини використовували генетично модифікований (ослаблений) аденовірус, який викликає звичайну застуду у шимпанзе. У нього вставили фрагмент генетичного коду нової коронавірусної інфекції. Після щеплення виробляється шиповидний білок, наявний на поверхні коронавірусу, що змушує імунну систему атакувати "ковід".