Як відомо, 2 липня на Київщині у приватному дитячому таборі трапилося масове харчове отруєння дітей: 12 дітям стало погано, а 1 дитина впала в кому. Одна дитина перебуває у лікарні з діагнозом енцефаліт.
Читайте також: В Україні заборонили антибіотик з широким спектром дії
Енцефаліт: що це?
Запалення мозку бувають різних видів: інфекційні, інфекційно-алергійні, алергійні, токсичні. Зазвичай, причиною енцефаліту є інфекційні фактори: віруси, бактерії, найпростіші, грибки тощо.
При первинному енцефаліті вірус атакує безпосередньо головний і спинний мозок. Вторинна форма енцефаліту проявляється в тому випадку, коли вірус вражає будь-яку іншу частину тіла або орган, крім мозку.
Вірус зазвичай призводить до запалення нервових клітин (енцефаліт) або оболонки мозку (менінгіт). У більшості випадків важкого перебігу енцефаліт призводить до смерті пацієнта. Та якщо цю хворобу вчасно діагностувати і почати лікувати – можна повністю одужати.
Запалення головного мозку
Симптоми енцефаліту
Більшість людей з вірусним енцефалітом мають безсимптомний перебіг хвороби або помірні симптоми:
- головний біль;
- температуру;
- лихоманку;
- м’язові і суглобові болі;
- біль в горлі, кашель;
- слабкість, втома та млявість.
Симптоми гострих випадків захворювання:
- сплутаність свідомості, збудження або галюцинації;
- судоми;
- втрата чутливості або параліч деяких ділянок обличчя або тіла;
- м’язова слабкість;
- роздвоєння зображення;
- ілюзія неприємних запахів (наприклад, горілого м’яса або тухлих яєць);
- проблеми з промовою або слухом;
- втрата свідомості.
У маленьких дітей симптоми енцефаліту можуть проявлятися інакше: нудота і блювота, плач, відмова від грудей та інше.
При важкій формі захворювання зміни в поведінці бувають різної інтенсивності – від легкої розгубленості до стану коми, можливі дезорієнтація в просторі, маячний стан, галюцинації і навіть роздвоєння особистості.
Методи лікування енцефаліту
Найкращий спосіб запобігти енцефаліту – уникати вірусів, які його викликають: захищатися від комарів та кліщів. Також медики рекомендують робити щеплення від кору, паротиту і краснухи.
У більшості випадків енцефаліт протікає у м’якій формі і хворі повністю відновлюються, повертаючись до нормального життя. Важливо дотримуватись постільного режиму, пити багато рідини та приймати протизапальні лікарські препарати.
Медики в рамках лікування часто виписують протигерпесвірусні та протисудомні препарати. Також виписують харчові добавки, що знижують інтенсивність симптомів енцефаліту, зокрема, омега-3 жирні кислоти.
У складніших випадках лікування проходить у медичному закладі. Повне відновлення від захворювання може зайняти тижні або навіть місяці. Хворі можуть мати різні ускладнення – проблеми з концентрацією уваги, зміни у поведінці, неуважність та інше.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.