У старіючих клітинах, в яких порушується механізм поділу, важливий клас ретротранспозонов, який називають L1, виходить з-під клітинного контролю. Він починає розмножуватися в клітинах, це викликає запальні реакції, які поширюються на сусідні, здорові клітини, йдеться в результатах дослідження.

Читайте також: Спростували популярний міф про мозок та нервову систему

Вчені перевірили шість різних ліків-інгібіторів, щоб дізнатися, чи можуть вони блокувати активність L1. Препарат від ВІЛ – ламівудин, помітно виділявся в процесі дослідження, завдяки своїй активності і відсутністю побічних ефектів.


Таблетки, які боряться з процесами старіння

Ламівудин зменшував активність L1 і придушував прояв секреторного фенотипу, які тотожні зі старінням. У 20-місячних мишей препарат за шість місяців прийому сприяв зникнення ознак втрати жиру і м'язів, а також рубцювання нирок.

У майбутньому дослідники планують приступити до клінічних випробувань за участю людей, які страждають від артриту і хвороби Альцгеймера.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.