Про це 24 каналу розповів фармацевт на правах анонімності (зі зрозумілих причин). За його словами після 1 квітня нічого не змінилося у відпуску ліків.

Також на тему Німесил, Каптоприл, Постинор: які ліки тепер будуть за рецептом і чому це добре

Електронні рецепти

Нагадаємо, що 1 квітня в Україні почав діяти електронний рецепт. Тепер ліки, які не перебувають у вільному обігу, можна придбати не лише за паперовим рецептом, а й електронним.

Але українці це сприйняли інакше і вишукувались у довгі черги до аптек. За словами фармацевта, через це в них продажі 30 і 31 березня виросли майже в десятки разів у порівнянні зі звичайним днем.

Для українських аптек нічого не змінилось

Як виявилося це все було даремно, бо після нововведень не розширили список рецептурних препаратів і навіть не посилили контроль за ліками. І українські аптеки продовжують продавати пацієнтам ліки, які не перебувають у вільному обігу, без рецепта.

Наразі керівництво нам сказало, що нічого не змінилось – під час воєнного стану працюємо, як раніше. Але попередили, що потрібно бути готовим, що ситуація може змінися в будь-який момент і щоб ми були готові. Тому ми й далі відпускаємо популярні ліки без рецепти. Ніхто не може перевірити, чи покупець показав паперовий рецепт, чи ні, бо ми його повертаємо людині,
– розповів фармацевт.

Він також додав, що як і раніше, рецепт вимагають для усіх антибіотиків, психотропних препаратів, антидепресантів, сильнодіючих анальгетиків та ліків, які містять наркотичні речовини.

Як змінилась робота лікарів та онлайн аптек – читайте у повній версії матеріалу.