Щоб оцінити вплив вейпінгу на серцево-судинну систему, фахівці з Каролінського інституту провели серію експериментів за участю 22 чоловіків та жінок віком від 18 до 45 років. Усі добровольці час від часу курили та не мали серйозних проблем зі здоров'ям.
Також на тему: Нова Зеландія ввела довічну заборону на продаж сигарет для молоді
Нове дослідження електронних цигарок
Учасників попросили зробити 30 затягувань електронною сигаретою, що містить нікотин. Дослідники відстежували частоту серцевих скорочень та за допомогою спеціального лазерного пристрою оцінювали циркуляцію крові в дрібних судинах у добровольців до куріння, потім через 15 та 60 хвилин після останньої затяжки.
Через тиждень вчені повторили експеримент із тими самими учасниками, але цього разу з використанням електронних сигарет без нікотину.
Електронні цигарки шкодять
Коли дослідники порівняли результати обох тестів, вони виявили, що куріння нікотиновмісних вейпів викликало моментальні короткострокові зміни в серцево-судинній системі учасників. Так, через 15 хвилин після куріння в середньому на 23% збільшилася кількість дрібних тромбів, і цей показник стабілізувався за годину після затяжок.
Зросла і частота серцевих скорочень, у середньому з 66 до 73 ударів за хвилину і підвищився артеріальний тиск – зі 108 мм рт.ст. до 117 мм рт. ст. Вчені також виявили тимчасове звуження кровоносних судин.
Примітно, що всі ці ефекти пов'язані тільки з цигарками з нікотином. Подібних змін під час куріння вейпів без нікотину не було виявлено.