Однак не варто забувати, що справжній результат від вранішньої зарядки ви побачите лише тоді, коли зарядка буде регулярною, пише Мodney.

При виконання фізичних вправ зранку дотримуйтесь простих правил:
– виконуйте зарядку на голодний шлунок – до сніданку та горнятка кави. Після пробудження можна випити негазованої води;
– більша частина вправ має складати із розминки та розтяжки. Силові вправи – не найкращий варіант;
– тривалість зарядки не так важлива, як її регулярність;
– закріпіть результат від зарядки контрастним душем та корисним і поживним сніданком.

Читайте також: П'ять ознак неефективного тренування: поради фітнес-експерта

Універсальний комплекс вправ для ранкової зарядки:

1. Почніть ранкову зарядку з ходьби. Ходіть по колу розмахуючи руками в різні боки 2-3 хвилини. Потім 1 хвилину побігайте на одному місці, при цьому – високо піднімайте коліна.

2. Початкове положення: ноги на ширині плечей, спина рівна, руки поставлені на бік. Спочатку опускайте голову вправо, потім вліво, стежте за тим, що б плечі залишалися нерухливими, потім опускайте голову вперед і назад. Зробіть нахил голови в кожну сторону по 10-15 разів.

3. Початкове положення таке ж: зробіть кругові рухи голови. Спочатку повертайте головою за годинниковою стрілкою, потів проти годинникової стрілки. В кожну сторону зробіть 10-15 кіл.

4. Початкове положення залишається попереднім, тільки руки витягніть вперед. Зробіть кругові обертання кистями рук 10-15 разів в одну і в іншу сторону, потім зробіть обертання в ліктьових суглобах, також 10-15 разів на дві сторони і перейдіть до обертання рук в плечових суглобах.

Основні правила ранкової зарядки
Основні правила ранкової зарядки

5. Залишайтесь у вихідному положення, руки підніміть вгору в "замку". Зробіть нахили в бік. Спочатку нахиляйтеся вправо, потім зробіть нахили вліво, відчуйте м’язи. У кожну сторону виконайте вправу по 10-15 разів.

6. З цього ж положення нахиліться вперед. Нахиляючись до правої ноги, уявіть, що між ніг у вас розсипані сірники "збираючи" їх, потихеньку переходьте до лівої ноги, поверніться у початкове положення. Зробіть 10-15 нахилів в кожну сторону.

7. Початкове положення: ноги на ширині плечей, руки в "замку" за головою, лікті відведені в різні боки. Намагайтеся дістати правим коліном дістати до лівого ліктя і навпаки. Зробіть вправу 10-15 разів, кожною ногою.

8. Присідання: слідкуйте за тим, що б спина була рівною, зробіть 10-15 присідань.

Ранкова зарядка: комплекс вправ
Ранкова зарядка: комплекс вправ

9. Станьте прямо, одну ногу поставте на носок і зробіть кругові рухи стопою ноги. Зробіть 15-20 разів однією ногою і стільки ж іншою.

10. Зробіть декілька віджимань, бажано раз 15-20. Дівчата можуть зробити віджимання з колін.