Придумав таку терапію відомий французький вчений, психотерапевт Шарко Жан-Мартен, передає "Живи активно".

Процедуру проводять на відстані не менше 3 метрів від людини – медик почергово направляє потоки гарячої (45℃) та прохолодної води (20℃) на тіло людини. Важливо – процедура повинна здійснюватися під високим тиском і тривати не більше 5 хвилин.

Читайте також: Чому хутряні шуби є шкідливими для довкілля та здоров‘я людей

Зазвичай, курс складає до 10 процедур, далі обов’язково необхідна перерва у понад шість місяців.

В чому ж користь? Цю процедуру використовували переважно для лікування захворювань нервової системи. Він чудово поліпшує кровообіг, прискорює обмін речовин та тонізує організм. Також душ Шарко рятує від перевтоми та мігрені. А ще процедуру рекомендують при нервових зривах, надмірній дратівливості, депресії, неврастенії тощо.

Після сидячої роботи ця процедура розслаблює м’язи і стимулює кровообіг, а ще душ ефективний при порушеннях опорно-рухового апарату. А спеціальна методика проведення процедури дозволяє втрачати зайву вагу.

Вже після кількох сеансів, шкіра стає пружною і гладкою, відчувається приплив сил і значно знижується стресовий поріг.

Кому не можна робити процедуру? Душ Шарко не можна приймати під час вагітності, при гіпертонії, шкірних захворюваннях підвищеній температурі тіла, хворобі нирок, виразці, туберкульозу, раку та дистрофії.

Що таке неврастенія? Це психічний розлад з групи неврозів, серед проявів якого підвищена подразливість, стомлюваність, втрата здатності до тривалого розумового й фізичного зусилля.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.