Домашня аптечка

Добре укомплектована аптечка допоможе вам правильно реагувати на типові травми та надзвичайні ситуації. Вдома має бути принаймні одне аптечка з запасом ліків на кожного члена родини.

Також на тему: Що робити, якщо вкусила гадюка

Зберігайте її у легкодоступному місці для вас та недоступному для маленьких дітей. Аптечки можна купити в багатьох аптеках або зібрати самостійно. Але в ній обов'язково мають бути такі ліки:

Засоби першої допомоги

Перша допомога при невеликих порізах, розтягуваннях та забиттях: антисептик, перев'язувальні матеріали (бинти, пов'язки, пластир), спиртові серветки (60% спирт), пінцет – для видалення сторонніх предметів з ран.

Знеболювальні та жарознижувальні

Парацетамол, ібупрофен – ефективні при головному та менструальному болю. Також допомагають зняти симптоми застуди: збити високу температуру, зменшити біль та запалення. Парацетамол з обережністю призначають дітям з 2 до 11 років, а до 2 років протипоказаний. Ці ліки не можна поєднувати з алкоголем.

Протиалергічні

Антигістамінні препарати другого покоління, які допомагають при алергії та укусах комах.

Оральні регідратаційні солі

Препарати для відновлення в організмі водно-електролітного балансу, які запобігають зневодненню. Воно може виникнути через отруєння з сильною діареєю та блювотою.

Антидіарейні

При діареї рекомендують лоперамід. Він уповільнює перистальтику та збільшує час проходження кишкового вмісту, але не лікує основну причину. Лоперамід протипоказаний при гострій дизентерії (випорожнення із домішками крові та з високою температурою), виразковому коліті, кишковій непрохідності, дітям до 12 років.

Антацидні

При болі в животі та печії – антацид для зниження кислотності у шлунку.

Не будуть зайвими в аптечці: термометр, тонометр та інгалятор.