Про це у прямому ефірі повідомила кореспондентка 24 каналу.
Зверніть увагу! Коронавірус з Китаю: останні новини
Усіх пасажирів попередньо перевірили, виміряли їм температуру. І лише після цього – допустили до зони прикоронного контролю. Працівники санітарно-карантинного підрозділу, підпорядкованого МОЗ, проводять візуальний огляд пасажирів та опитування щодо їх стану здоров'я. Пасажири, які прибувають з Китаю, виходять на спеціальний коврик, оброблений дезинфікуючим засобом. Усе сміття з цих рейсів утилізують. А у аеропорту організували карантинні місця для літаків – на випадок, якщо у когось таки виявлять симптоми коронавірусу.
За словами туристів, паніки у Піднебесній немає, але курортні містечка спорожніли. Одна з пасажирок зазначила, що здивована такою увагою медиків і журналістів. Пара туристів Ярослава і Віталій розповіли, що при виїзді з країни довелося заповнити медичну декларацію, засвідчивши, що не відвідували Ухань і не скаржаться на самопочуття.
Китайці ходять в масках, які зробили вдома, заготовки такі. Вони двохслойні. У когось чорного кольору, у когось – різнокольорові, а під низ ще й медичну маску одягають! Здивувала їх законослухняність,
– зазначив турист Ярослав.
Українці, схоже, менш законослухняні. В аеропорту пасажирів у масках дуже мало. Однак персонал і прикордонники засобами захисту користуються та змінюють їх кожні дві-три години.
До Києва прилетів другий літак з українцями з Китаю: відео
Міфи та правда про коронавірус 2019-nCoV
Посилені заходи безпеки діють і в самому аеропорту. Працівники прикордонної служби працюють не лише у масках, а й в рукавичках. Чимало людей, які прилетіли до "Борисполя" або чекають на свій рейс – також у масках.
Важливо! Раніше у МОЗ зазначили, що серйозних ризиків немає, тож карантин в Україні проводити не збираються.
Напередодні з міста Санья додому повернули 158 українців. Вони розповіли, що на острові немає паніки через розповсюдження коронавірусу у Китаї, хоча люди ходять у масках та викупили більшість товарів з аптек та магазинів.
Що варто знати про коронавірус 2019-nCoV:
• Станом на 30 січня від нового коронавірусу у Китаї померли 170 людей.
• Відомо про 7 717 випадків зараження у всьому світу.
• Наявність інфекції в Україні підозрювали 4 рази, але жоден випадок не підтвердився.
• Від коронавірусу помирають в середньому 9% інфікованих.
• Більшість жертв – люди похилого віку, які страждають від інших супутніх захворювань, таких як Паркінсона чи діабет.
• Туристичні компанії та онлайн-агентства тимчасово припинили організацію групових турів до Китаю.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.