Дієтолог Олена Юдіна для видання "Единственная" розповіла про 5 перших кроків, які допоможуть розпочати успішний процес схуднення.

Читайте також: Як схуднути без дієт: поради, які вам допоможуть

Вода

Потрібно почати контролювати споживання води, оскільки вона відіграє ключову роль в процесі схуднення. Добова норма споживання рідини становить 40 мл на кілограм, а добова норма споживання чистої води – половина від вищевказаної норми, оскільки другу половину необхідної води ми отримуємо з продуктів харчування.


Для смаку у воду можна додавати фрукти та овочі

Достатнє споживання води прискорює обмін речовин на 3%, покращує роботу кишечника, а також сприяє очищенню організму. Вода дуже важлива для краси жінки, оскільки наслідки нестачі води в організмі призводять до сухості і ламкості волосся, розшарування нігтів, набряклості і зниження еластичності шкіри.

Заміна продуктів

Щоб з легкістю перейти на правильне харчування, потрібно не просто виключити з раціону шкідливі продукти, а замінити їх на корисні. Для прикладу, цукор можна замінити на натуральний цукрозамінник – екстракт стевії сухий, білу муку – на цільнозернове борошно, подрібнені крупи – на цільнозернові крупи, звичайний хліб – на цільнозерновий або бездріжджовий, сири тверді – на сири білих сортів. Залиште в раціоні білу та жирну рибу. Замість свинини почніть їсти курку, індичку або яловичину.

Заміна, а не повна відмова від шкідливих продуктів допоможе уникнути зривів і поступово перейти на здорове харчування.

Режим харчування

Плануйте свій раціон і правильно розподіляйте прийоми їжі протягом дня. Для здорового схуднення необхідно їсти 4-5 разів на день (три основних прийоми їжі + два перекуси).


Не забувайте брати із собою перекуси на роботу

У першій половині дня, на сніданок, перекус і обід людина повинна з'їсти 65-70% їжі від загального раціону, а решта 30-35% у другій половині дня.

Правильна термообробка страв

Потрібно не лише замінити продукти на корисні, а ще й почати їх готувати по-іншому. Замість обжарювання – почніть запікати продукти з мінімальною кількістю олію.

Не опускайте руки!

Найголовніше правило схуднення – це не впадати у відчай, якщо ви не бачите бажаного результату. У людей різних вікових груп цей процес йде по-різному. Крім цього, вплив на процес схуднення надають різні патології з боку здоров'я, ендокринні або гормональні порушення.