16-річна породілля

На гарячу лінію 103 надійшов дзвінок: у 16-річної жительки села Кам'янське Берегівського району почалися передчасні пологи, які супроводжувалися кровотечею. Такі ситуації є критичними, і медичному персоналу екстреної допомоги необхідно виїхати на місце події протягом 10 хвилин. Бригада № 902 негайно вирушила за вказаною адресою.

Також на тему У Британії вперше народилася дитина з ДНК від трьох людей: що це за новаторська методика

Це вже були треті пологи для молодої дівчини. Вагітна пояснила лікарям, що не була на обліку у гінеколога або сімейного лікаря, а дитина народжувалася передчасно, приблизно на 32 – 34 тижні вагітності.

Після огляду та проведення медичних маніпуляцій лікар прийняв рішення про негайне транспортування породіллі до медичного закладу. Але дорогою час між переймами стрімко скорочувався, і медичне авто зупинилося, щоб прийняти пологи.

Важкі пологи

Ситуацію ускладнювало те, що це швидкі пологи з тазовим передлежанням дитини, а породілля дуже тендітна. Але завдяки досвіду і професіоналізму медичного персоналу вдалося безпечно прийняти пологи. На світ з'явилася маленька дівчинка. Але випробування для медиків ще не закінчилося. Новонароджене маля не дихає і не кричить. Медики екстреної допомоги оперативно розпочали реанімаційні заходи, і за 2 – 3 хвилини дитина почала дихати і виразно кричати.

Тазове передлежання дитини – що це?
Немовлята, які лежать в матці тазовим кінцем або ніжкам вперед, а не в звичайному положенні головою вперед. До кінця вагітності тільки 3 – 4 дитини зі 100 (3-4%) перебувають в тазовому передлежанні.
Тазове передлежання дуже розповсюджене на ранніх термінах вагітності та до 36 – 37 тижня більшість дітей приймає положення головою вперед.

Якщо цього не відбулося, дитину перевертають у положення головою вперед, щоб відбулися безпечні пологи через природні пологові шляхи. Альтернативою повертанню дитини у положення головою вперед є плановий кесарів розтин.

Після цього породіллю з новонародженою донечкою бригада № 902 безпечно доставила до пологового відділення Іршавської районної лікарні.