Новий випадок дирофіляріозу на Волині

У відомств зазначили, що це вже другий випадок захворювання у області цього року. Перший трапився наприкінці березня, а другий – тиждень тому.

Також на тему: На Рівненщині з голови жінки дістали 10-сантиметрового паразита

40-річна жінка зазначила, що за кілька днів до звернення у лікарню вона відчула рух над правим оком. Її направили у офтальмологічне відділення Волинської обласної клінічної лікарні, там їй провели екстрену операцію.

З верхньої повіки правого ока пацієнтки видалили гельмінта, який був доставлений у мікробіологічну лабораторію, де він був підтверджений як збудник дирофіляріозу. Наразі хвора почувається задовільно, в осередку захворювання проведене комплексне епідеміологічне розслідування,
– йдеться в повідомленні.

В центр контролю та профілактики хвороб додали, що перша і друга пацієнтка не знають, як і де могли заразитися. Коло осіб, з якими вони перебували у тісному контакті, теж пройшли обстеження. Всі вони не мали цього захворювання.

Що відомо дирофіляріоз

Дирофіляріоз передається через укус комара, який разом з кров'ю переносить личинкову стадію гельмінта від хворих собак, котів, диких м’ясоїдних звірів та іноді людей. Інкубаційний період після укусу комара до появи дорослого паразиту триває від 1 місяця до 2 років. Симптоми захворювання залежать від місця де утворився паразит.

В більшості випадків виникає пухлина, пацієнти часто відчувають свербіж, відчуття руху чогось під шкірою, та помічають переміщення гельмінта. При ураженні ока, яке виникає майже у 45% випадків, виникають вузли під шкірою повік чи кон’юнктивою, інколи хворий помічає пересування паразита, спостерігаються набряк повік, біль, сльозотеча.

Щоб не заразитися дирофіляріозом, потрібно уникати укусів комарів. Подбайте про антимоскітні сітки для своїх осель, обов’язково застосовуйте репеленти та фумігатори. Для тварин можна використовувати різні види нашийників. А також, обов’язково проводьте дегельмінтизацію домашнім тваринам.