У прес-службі Міністерства освіти і науки розповіли, що двоє учнів Малої академії наук України завоювали дві медалі на Міжнародному конкурсі наукових проєктів Mostratec-2019.

Читайте також: Яка родимка може перерости у меланому

Ольга Харасахал отримала золоту медаль і особливу відзнаку світової спільноти "Вільна наука" за розробку нового методу виявлення метастаз меланоми на ранніх стадіях за аналізом крові.

Меланома – що це?
Меланома – це один з найнебезпечніших видів раку, оскільки розповсюджується через лімфу і кров майже в усі органи.
Злоякісна пухлина переважно локалізується в шкірі, значно рідше в сітківці ока, на слизових оболонках.
За даними ВООЗ, щорічно у всьому світі реєструється приблизно 48 000 смертей, пов'язаних з меланомою.

Проєкт уже працює в онкодиспансері в Маріуполі, звідки дівчина родом.

"Я присвятила свою наукову роботу меланомі — раку шкіри. Маріуполь — приморське місто, у нас багато людей відпочивають на пляжі та не знають міри в цьому. Сонячний опік, який людина отримала у 13 років, може бути причиною меланоми в 60", — розповіла Ольга в інтерв’ю виданню "Освіторія".

Конструкція апарату і принцип його роботи не нові. Але метод діагностики, який запропонувала Ольга, принципово відрізняється від попередніх тим, що дає можливість за аналізом крові виявити початок процесу утворення метастазів при меланомі і спрогнозувати розвиток хвороби.


Меланома – найбільш злоякісний вид пухлини

Окрім дослідження проблем раку, Ольга працює волонтеркою в госпіталі, з 14 років допомагала воїнам АТО в Маріуполі, була переможницею світового конкурсу INTEL ISEF.

Інший український учасник — Дмитро Соломянюк — отримав бронзову медаль, запропонувавши унікальний метод боротьби з пластиковими відходами та звалищами.


Дмитро Соломянюк та Ольга Харасахал

Mostratec — один із найбільших світових конкурсів наукових проєктів. Цього року він відбувся в Ново-Амбургу (Бразилія). У конкурсі беруть участь 35 країн світу в 15 номінаціях. Він має дуже строгу систему рецензії та відбору учасників. Україна вперше приєдналася до конкурсу й отримала дві нагороди.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.