Про це написала в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.
Читайте також: Який народний метод не захищає від грипу: пояснення від Супрун
Міф №1: Дельфінотерапія має унікальну користь. Це не так. Правда в тому, що така терапія не має жодного наукового підтвердження. Вплив терапії на організм можна порівняти з грою із котом чи собакою. Задоволення від купання з дельфінами вважати лікувальним ефектом теж не можна.
В основі методики дельфінотерапії лежить дві різні теорії, які суперечать одна одній. Одна стверджує, що дельфінотерапія розвиває у пацієнтів здатність до концентрації уваги. Інша – про здатність до розслаблення, релаксації.
Терапія за участю тварин – це лише підтримка основного курсу терапії, але ні в якому разі не методика лікування,
– пояснює фахівець.
Міф №2: Дельфіни лікують ультразвуком. Ультразвук, який видає дельфін у процесі ехолокації, впливає на баланс нейротрансмітерів в мозку людини. Але як демонструє дослідження американських науковців, ультразвуки, що випускаються дельфінами, не досягають навіть найнижчої позначки прийнятих для ультразвукової терапії медичних норм.
Міф №3: Дельфінотерапія точно не зашкодить. 20 хвилин із дельфіном коштують до 3000 гривень, таких сеансів потрібно 10, і бажано - двічі на рік. Тобто, власник дельфінарію збагатиться на десятки тисяч лише з однієї сім'ї.
Окрім того, у людей із дельфінами є спільні інфекційні хвороби: кандидоз, сальмонела та інші, тож є також ризик заразитися.
Міф №4: Дельфінам подобається купатися з людьми. В природному середовищі дельфіни пропливають до 160 км на день, тож навіть найбільший дельфінарій для тварин є своєрідною тюрмою, де замість морської води водопровідна, розведена морською сіллю та іншими хімікатами, серед яких міститься хлор.
Від такої води дельфіни хворіють, сліпнуть, і їм роз'їдає шкіру. На волі дельфіни живуть від 25 до 50 років, а у неволі – від 2 до 6 років максимум.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.