Цвіль – проблема багатьох домівок, але господарі часто про неї не знають, тому що вона розвивається у важкодоступних місцях.

Читайте також: Чи можна їсти "здорові" частини запліснявілих продуктів

Де з'являється чорна цвіль?

В погано провітрюваних приміщеннях (на дереві, гіпсокартоні, папері і т.д). Розмножується цвіль вкрай швидко у вологому, теплому і затемненому середовищі, переміщаючись в повітрі за допомогою мікроскопічних спор.

Чим небезпечна чорна цвіль?

На відкритому повітрі, в природі, спори грибка не здатні завдати істотної шкоди здоров'ю людини. Інша справа, якщо цвіль з'явилася в будинку. Особливо небезпечна чорна цвіль для людини у ванній кімнаті, оскільки пар розкриває пори, чим полегшує процес потрапляння спор в організм.

Спори цвілі потрапляють всередину тіла й через дихальні шляхи. Небезпечні для людини або тварини є мікотоксини, які виробляє пліснява.

На фоні зниженого імунітету, особливо у дітей, спостерігаються часті простудні захворювання, запалення легенів. Не рідкісні стоматити, кон'юнктивіт, молочниця, носові кровотечі.

При наявності у людини алергії такі симптоми будуть відчуватися постійно:

  • кашель;
  • нежить;
  • бронхіальна астма;
  • поліноз;
  • висипання на шкірі й слизових;
  • екзема.

Найнебезпечніше канцерогенний вплив, який викликає онкологічні захворювання – рак печінки та легенів. Та серйозних ураження опорно-рухового апарату, кісткової системи.

У зв'язку з такими небезпечними наслідками позбавлятися від цвілі потрібно оперативно і назавжди.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.