У Міжнародній класифікації хвороб, синдром залежності описаний як група явищ, які виникають при неодноразовому використанні речовини й включають сильне бажання прийняти наркотик, відсутність самоконтролю, вживання попри згубні наслідки.

Читайте також: Скільки людей у світі залежні від наркотиків і алкоголю

Простіше кажучи, людина бачить перед собою лише одну мету і не може думати більше ні про що інше, поки не досягне свого, і ця мета – наркотик.

Виходить, що залежність – це стан, коли людина починає фізично потребувати якусь речовині. Те, що часто називають "психологічною залежністю", краще сформулювати як "пристрасть" або "адикція" – ці стани входять в групу розладів звичок і потягів і включають, наприклад, клептоманію або потреба в азартних іграх.

Людині важко самотужки побороти залежність
Людині важко самотужки побороти залежність

Ще буває, що людина, наприклад, п'є алкоголь у надмірних кількостях, хоча справжньої залежності у неї немає – тоді ситуація називається зловживанням або згубним вживанням. Про шопінг, комп'ютерних іграх або постійному використанні смартфона в МКБ ані слова – поки ці пристрасті не включені в списки залежностей або адикцій.

Але Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) класифікувала залежність до відео ігор, як розлад психічного здоров'я, тому, можливо, цей розлад увійде до наступної Міжнародної класифікації хвороб.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.