Лікар-невролог Олексій Сіделковський пояснив, чому виникає новорічна депресія, пише НВ.

Читайте також: Чому малюки бояться Діда Мороза та що зробити, аби зустріч з ним минула безболісно

Восени люди впадають у депресію через перебудову організму, перед Днем святого Миколая сумують через відсутність другої половинки.

1. Середина зими і брак сонця. Людина потребує сонця, а взимку день коротший, а ніч довша. Також людина перебуває у владі природної сезонної нудьги.

2. Завал на роботі. Перед Новим роком працівники намагаються встигнути закінчити всі проекти, оскільки після 1 січня йдуть довгі свята. Така напружена ситуація може спричинити депресію.

3. Підбиття підсумків. Вкінці року ми намагаємося згадати, що відбулося за цей рік. Якщо все було не так, як у планах, то людина вважатиме цей рік безцільно прожитим.

4. Загальна атмосфера – метушня. Коли навколо всі спішать кудись, обирають подарунки, а ви ні – тоді спадає легке запитання: "Що з вами не так?"

5. Проблеми з подарунками та фінансами. Люди засмучуються через те, що доводиться обирати подарунок, а для деяких це просто випробування. Відповідно, щоб обрати гарний подарунок сім’ї та родині, необхідно витратити чималу суму грошей.


Проблеми з подарунками та фінансами

6. Обов'язкове свято. Далеко не всі хочуть святкувати Новий рік, вважаючи його не такою важливою подією у житті. І постійні розпитування знайомих про місце святкування та новорічне меню ще більше заштовхують людину у депресію.

7. Самотність. Новий рік – це свято для сім’ї та друзів, а тому, зустрічати його на самоті може погано вплинути на психічне здоров’я.


Депресія може виникнути через те, що ви ні з ким не будете святкувати Новий рік

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.