Видання Readers Digest описало дев'ять медичних причин, які можуть призвести до хронічної втоми.

Читайте також: Як швидко подолати втому: корисні поради в інфографіці

Анемія

Анемія (розлад щитовидної залози) – це захворювання, при якому кров не переносить достатньої кількості кисню в частини тіла, і найбільш поширеною причиною анемії є недолік заліза. Ті, хто страждає на анемію, можуть також відчувати холод, запаморочення, дратівливість, часті головні болі, а також втому.

Переддіабет або діабет

Високий рівень глюкози в крові здатен уповільнювати кровообіг, внаслідок цього – клітини не отримують потрібну кількість кисню та поживних речовин. Високий рівень глюкози викликає запалення судин, а це захворювання може викликати у втому.

Низький рівень глюкози в крові також призводить до відчуття втоми, оскільки для нормального функціонування клітин недостатньо поживних речовин.

Депресія

Якщо ви відчуваєте себе втомленим весь час, не хочете вставати з ліжка вранці або маєте проблеми зі сном, ви можете страждати від депресії.


Депресія може бути причиною хронічної втоми

Харчова чутливість

Якщо у вас є чутливість до їжі (до таких продуктів, як пшениця і молочні продукти), ви можете відчувати себе втомленим, у вас часто "здувається" живіт.

Читайте також: Сім звичок, які викликають втому протягом дня

Усунення з раціону можливих винуватців, а потім, повільне повернення їх в їжу, може допомогти вам визначити, до чого ви чутливі. Якщо ви відмовитись від пшениці відчуєте себе чудово, а потім додасте її назад в раціон і відчуєте млявість, це може бути контрольною ознакою харчової чутливості до пшениці.

Синдром надниркової втоми

Синдром надниркової втоми виникає, коли наднирники не виробляють достатню кількість певних гормонів. Цей дисбаланс гормонів може бути викликаний стресовою ситуацією в вашому житті, наприклад, сімейними проблемами чи постійним стресом на роботі, відсутністю сну, надмірним навантаженням, поганою дієтою або зловживанням наркотиками або алкоголем.

Всі ці обставини можуть підвищити рівень гормону стресу та призвести до повного виснаження організму.

Апное сну

Апное сну – одне з серйозних порушень, яке проявляється у раптових зупинках дихання уві сні. Первісником апное – називають хропіння.


Хропіння може сигналізувати про небезпечне захворювання

Недоотримання достатньої кількості кисню звучить страшно, але ваш мозок не дозволить вам задихнутися і ви одразу прокидаєтесь. Неповноцінний сон – може бути причиною втоми, яку ви відчуваєте протягом усього дня.

Інфекція

Лікарі часто перевіряють пацієнтів на хронічну інфекцію як причину втоми через такі інфекції, як вірус Епштейна-Барра (мононуклеоз) або хвороба Лайма. Обидві ці проблеми можуть проявлятися з симптомами сильної втоми.