Зазвичай це відбувається так: дитина садочкового або шкільного віку хворіє з високою температурою, а також типовим симптомами ГРВІ. На тлі цієї температури, хоча найчастіше вже після її нормалізації, дитина раптово прокидається вранці з болем в ногах, розповів інфекціоніст Євген Щербина.

Також на тему: Рівень захворюваності на грип росте: що варто знати, аби вберегтися від хвороби – поради медиків

У дитини починають боліти саме литкові м'язи, від чого деякі взагалі не можу ходити, а ті, хто може, ходить тільки "навшпиньках". Цей стан називається доброякісний поствірусний міозит дитячого віку, він є наслідком перенесеної вірусної інфекції, найчастіше грипу.

В дітей після застуди може з'являтися біль в ногах
В дітей після застуди може з'являтися біль в ногах / unsplash.com

Як зрозуміти, що це саме це захворювання?

  1. У дитини є симптоми ГРВІ;
  2. Біль виникає раптово, у дитини, яка до цього прекрасно ходила;
  3. Дитина не може ходити саме через біль в литкових м'язах. Щоб це перевірити, спробуйте помасажувати спочатку м'язи стегон, а потім литкові м'язи, і ви побачите різницю;
  4. Біль тільки в ногах. М'язи рук, тулуба, шиї та обличчя не уражені;
  5. Сеча у дитини прозора або солом'яного кольору, але ні в якому разі не темна (кольору темного пива) і не червона.

Як лікувати доброякісний поствірусний міозит дитячого віку?

Якщо всі пункти сходяться, то ви можете заспокоїтися. Симптоми проходять самі протягом 3-5, рідко – 10 днів. Та не вимагають нічого, крім спокою, ібупрофену або парацетамолу в стандартній дозі при сильному болі, яка реально заважає. Звичайні фізичні навантаження відновлюйте відразу після того, як зникнуть болі.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.