У той же час раніше, коли ми були молодші, мозок міг сприймати і нову інформацію блискавично, що дозволяло йому обробляти більше за той же проміжок часу – тому здавалося, що дні тяглися набагато довше, ніж пізніше в житті. Про це йдеться в статті Daily Mail.

Читайте також: Як стати довгожителем: практичні поради

За словами професора Едріана Бежана, фізичні зміни наших нервів і нейронів відіграють важливу роль в нашому сприйнятті часу в міру того, як ми старіємо. З роками ці структури стають більш складними і зрештою їх стан починає погіршуватися, вони створюють більше опору електричним сигналам, які отримують.

Люди часто дивуються з того, наскільки багато вони пам'ятають про ті дні, які, здавалося, тривали вічно за часів їхньої юності. Справа не в тому, що їх переживання були більш глибокими або більш значущими, просто вони оброблялися блискавично,
– вказує Едріан Бежан.

Відповідно до гіпотези дослідника, деградація цих ключових неврологічних характеристик призводить до зниження швидкості, з якою ми отримуємо і обробляємо нову інформацію.

В міру нашого старіння – старіє і мозок
В міру нашого старіння – старіє і мозок

За словами Бежана, маленькі діти, наприклад, рухають очима набагато частіше, ніж дорослі, тому що вони обробляють зображення швидше. У літніх людей – за той самий час триває обробка меншої кількості інформації і саме тому складається враження, що раніше події минулого відбувались набагато повільніше.

Дослідник зазнчачив, що в юності нам здавалося, що дні тривають довше, тому що протягом дня молодий розум отримує та опрацьовує більше образів, ніж той самий розум в старості.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.