Пластир складається з тканини або плівкового матеріалу, на якій є смужка просочена антисептичним засобом, інформує портал Ukrhealth. На пластирі є клейка частина, а також знезаражувальна, яка може бути йодом чи зеленкою.

Опік

При різних пошкодженнях шкіри прикладається клейова частина пластиру. Пластир накладається після його ретельного промивання. Відкрита рана закривається марлевою подушкою, яка просочена антисептичним засобом. Проте дотик свіжої рани з активною речовиною можуть викликати опік на шкірі. Наслідком цього є сильне печіння. Проте більшість вважають, що це знезаражувальна дія.

Читайте також: Науковці представили електронний пластир для вимірювання рівня глюкози

Через перекриття повітря рана піддається сильному впливу. Виділення сукровиці (безбарвної або жовтуватої рідини, яка витікає разом з кров'ю) ще більше погіршує ситуацію, адже так ще більше змочується марлевий шматочок.

Внаслідок цього верхній шар рани буквально розплавлюється під бактерицидним пластиром і прилипає до шкіри. Після того, як сукровиця висихає, то людина змінює пластир. Його віддирають по живому, таким чином утворює нову рану. Так може тривати дуже довго.

Бактерицидний пластир може захистити від потрапляння мікробів. Проте його потрібно правильно наносити.

Як правильно використовувати пластир

1. Накладайте пластир на суху неглибоку рану.

2. У жодному разі не можна притискати марлевий квадратик до рани, потрібно залишити трохи повітря.

3. Якщо під пластиром починається печіння, потрібно відразу ж знімати його.

4. У випадку, якщо пластир присох до рани, то перед тим, як його знімати, необхідно трохи змочити водою і почекати. Коли рана зм’якне.

5. Перед накладанням нового пластиру потрібно просушити рану.

До слова, редакція 24 Каналу зібрала найпоширеніші помилкові уявлення українців про здоров’я і пояснення нової команди МОЗ, як усе насправді.