Про це пишуть дослідники з Університетського коледжу і Госпіталю університетського коледжу Лондона в статті, опублікованій в журналі Scientific Reports.
Читайте також: Цитрусові під час вагітності: користь і шкода фруктів
Вчені вимірювали мозкові хвилі немовлят. Всього у дослідженні взяли участь 19 немовлят у віці двох днів. Вік дитини, точний період, який провела дитина в утробі матері, був між 31 і 42 тижнями.
Чому діти штовхаються в утробі матері
Дослідники вимірювали ці хвилі у той момент, коли новонароджені смикали кінцівками під час фази швидкого сну.
При русі правої руки дитини мозкові хвилі "загоряються" в лівій півкулі мозку, яка обробляє дотик цієї руки. У недоношених дітей, які в цьому віці повинні ще перебувати в утробі, ці мозкові хвилі найбільші.
Це відкриття припускає, що внутрішньоутробні поштовхи на пізніх стадіях вагітності – під час третього триместру – допомагають розвивати області мозку, що відповідають за чутливість і то, як дитина починає усвідомлювати своє тіло. Швидкі мозкові хвилі, викликані рухом, пропадають до того моменту, коли діти досягають віку декількох тижнів.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.