Як розповіла на своїй сторінці у Facebook в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, за даними ВООЗ щороку лише в ЄС помирають 25 тисяч пацієнтів через серйозну бактеріальну інфекцію внаслідок адаптації бактерій до ліків.

Читайте також: Чому не варто приймати душ щодня: пояснення вчених

А все через те, що люди дуже часто використовують антибіотики, коли їх не потрібно вживати. Є п'ять випадків, коли пацієнти найчастіше зловживають антибіотиками.

У МОЗ зазначають, найчастіше антибіотики вживають під час застуди, захворювання на грип та інші вірусні захворювання.

Антибіотики можуть пригнічувати або вбивати лише бактерії, в той час як грип спричинюють віруси,
– зазначила Супрун.

Лікар може призначити пацієнту антибіотики лише тоді, коли внаслідок ускладнень після грипу виникає бактеріальна інфекція.

Така ж ситуація з бронхітом, синуситом та інфекцією вуха. Лікувати недугу антибіотиками можна лише, якщо це справді бактерії.

Запалення очей часто лікують краплями, які містять антибіотики. Та якщо невідомо – чим викликане запалення, ви витрачаєте зайві кошти на непотрібні ліки і ризикуєте власним здоров’ям.

Також не можна вживати антибіотики "для профілактики" захворювання. Найкраща профілактика хвороб – збалансоване харчування, заняття спортом, вакцинація та регулярні візити до сімейного лікаря.

"Необґрунтоване безконтрольне використання антибіотиків призводить до виникнення у бактерій стійкості до них. У відповідь на ліки бактерії змінюються, стають не чутливими до цих препаратів. Це збільшує медичні витрати, тривалість госпіталізації та підвищує рівень смертності", – наголосила вона.

Чому бактерії стають стійкими до антибіотиків – відео