Про це написали сімейний лікар Марина Осипенко і педіатр Марія Шпит в інстаграмі.

Читайте також Мокрий купальник та цистит: як не підхопити запалення

Медики спростували поширений міф, нібито про те, якщо "один разок можна сходити (помочитися у басейні) – хлор все знищить". Однак це не правда.

До слова, діти до певного віку не можуть контролювати цей процес. Тому батьки мають потурбуватися про те, щоб дітки до 3 років використовували трусики чи підгузки для плавання.

На сьогодні єдиним ефективним методом очищенням води в басейнах – хлор. Коли в басейн надходять продукти життєдіяльності людини (сеча, піт, слина, волосся, засоби догляду за тілом), вони взаємодіють з хлором і утворюється хлорид ціаногену та трихлорамін, які є джерелом "хлорного запаху",
– пояснюють лікарі.

За словами медиків, ці сполуки викликають сухість шкіри, подразнення слизових, ураження органів дихання та інших органів.

Крім того, утворюються канцерогени, які вдихаються та поглинаються шкірою. Вони підвищують ризик виникнення респіраторних побічних реакцій та рак сечового міхура.

мочитися у басейн - небезпечно для здоровя
Мочитися у басейн небезпечно / Фото: Getty Images

"Якщо ви чуєте цей запах, знайте, що хлор в цьому басейні не буде повністю діяти для знешкодження хвороботворних мікроорганізмів, він витрачає сили на знешкодження решток сечі чи інших речовин", – додала Марина Осипенко.

Поради щодо здорового плавання у басейні:

  • Перед заходом в басейн сходіть у туалет.
  • Прийміть душ перед плаванням – це зменшує кількість поту та інших хімічних речовин, що є на тілі.
  • Використовуйте та повторно застосовуйте сонцезахисний крем відповідно до інструкцій.