До складу скрабів входять натуральні чи синтетичні абразиви, які в процесі нанесення, збільшують ефект від тертя. Принцип дії, як у наждачного паперу. Саме через це Skincare Addiction вважають скраб поганим і шкідливим доглядом за шкірою.

Читайте також Чи можна використовувати аспірин у боротьбі проти вугрів: що кажуть експерти

Чим шкідливі скраби

Агресивна дія скрабів на шкіру

Якщо до складу скрабу входять натуральні абразиви – це найгірший варіант для шкіри обличчя та тіла. Зазвичай натуральні абразиви мають гостру форму, через що викликають мікропошкодження шкіри.

Але виняток усе ж існує:

  • Натуральні гранули жожоба. Їх роблять з воскової фракції цієї рослини, і в результаті виходять гладкі округлі частинки.
  • Дрібна бамбукова пудра. До пудри додають воду та виходить абразивна паста, що дуже м’яко відлущує шкіру.


Скраб потрібно обирати з лікарем / Фото pexels

Шкода для навколишнього середовища

У скрабах з синтетичними гранулами використовуються різні похідні пластика – найчастіше, поліетилену. Такі частинки м'якше впливають на шкіру і не дряпають її, але вони неекологічні. Проходячи через водостік, пластикові гранули попадають у річки, озера і моря, де їх з'їдають жителі водойм. Вважається, що пластикові частинки мають токсичну дію на риб і на людей, які їх з'їдають.

Синтетичний компонент скрабів, який не шкодить навколишньому середовищу, – це мікрокристалічний віск (microcrystalline wax), який отримують з нафти. Його гранули такі ж м'які, як пластикові, і при цьому повністю екологічні.

Чим замінити скраби?

Дерматологи рекомендують використовувати замість скрабів AHA (альфа-гідрокси), BHA (бета-гідрокси) і PHA (полі-гідрокси) кислоти. Деякі з них не тільки відлущують вже відмерлі клітини з поверхні шкіри, але і стимулюють її прискорене оновлення. Відлущування відбувається шляхом розчинення ліпідного "клею", що утримує разом клітини епідермісу, а не шляхом механічного тертя, як у скрабів. Оновлення – завдяки взаємодії кислот з мембранними білками шкіри.

Ще одна перевага кислот: вони ефективні для лікування акне. Доведено, що вони успішно видаляють ороговілі частинки шкіри, які можуть забивати пори й сприяти розмноженню бактерій.

Кому категорично не можна використовувати скраби

Слід відмовитися від будь-якого скрабування тим людям, які мають проблемну шкіру, зазначає T1.ua.

  • При куперозі, адже процедури абразивного впливу можуть лише нашкодити.
  • При шкірних запаленнях, вуграх і механічних пошкодженнях, тому що у відкриті рани потрапляють чужорідні тіла, які підсилюють запальний ефект.
  • При будь-яких захворюваннях шкіри: дерматитах, акне і тому подібне.
  • Людям, які мають тонку та чутливу шкіру, також не рекомендовано використовувати скраб.