Про це пише лікар ендокринолог Наталія Ліберанська в особистому блозі.

Читайте також: Методи контрацепції для жінок та чоловіків: ефективність та побічні ефекти

Оральні контрацептиви працюють так: високі дози гормонів естрогену і прогестерону пригнічують роботу гіпофіза. Тобто вони тимчасово зупиняють роботу власних статевих гормонів яєчниками. Через це не відбувається овуляція та не настає вагітність.

Лікар наголошує, що вироблення власних статевих гормонів жінки, тобто естрогену, прогестерону і тестостерону, знижується. На фоні високих рівнів синтетичних естрогенів і прогестерону, рівень тестостерону виявляється знижений.

Оральні контрацептиви: недоліки
Оральні контрацептиви: недоліки

Відповідно, побічні ефекти вживання контрацептивів – зниження лібідо, яскравості відчуттів від статевого акту, виникають хворобливі відчуття, сухість у статевому органі жінки. Також може знижуватися вага, м’язова маса, виникає депресія.

Проблеми, що виникають у сексуальному житті, зменшують вироблення гормону окситоцину, що відповідає за почуття любові та щастя. Лікар зазначила, що вживання контрацептивів знижує вироблення феромонів, що роблять жінку привабливою для чоловіків.

Наталія Ліберанська наголошує, що після скасування оральних контрацептивів не факт, що робота яєчників жінки відновиться. Найгірше, якщо жінка планує вагітність.

Після цього виникає діагноз – безплідність, який гінекологи, за словами лікаря, починають з ентузіазмом лікувати.

Оральні контрацептиви: недоліки
Оральні контрацептиви: недоліки

Саме тому медик радить ставити питання гінекологам про шкоду та користь контрацептивів.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.