Однак інструкцією вакцини CoronaVac від Sinovac Biotech, яку теж використовують в Україні, забороняється щеплення нею вагітних та жінок, які вигодовують грудним молоком.

Увага Як заспокоїтись: ефективні методи боротьби з тривогою

Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) надала рекомендації тим жінкам, які отримали перше щеплення цими препаратами, а потім завагітніли.

Жінкам, які отримали першу дозу вакцини CoronaVac/Sinovac, а потім завагітніли, слід використати для другої дози вакцину на іншій платформі,
– заявили у МОЗ.

Перевагу слід надавати мРНК-вакцинам, тобто Pfizer або Moderna.

Вакцинація проти коронавірусу вагітних безпечна: докази

  • У Великій Британії опублікували нові дані про вакцинацію вагітних проти COVID-19. Імунізація не пов'язана з підвищеним ризиком ускладнень для жінок і немовлят. Наукові дані підтверджують, що щеплення проти коронавірусу безпечні на будь-якій стадії вагітності.
  • У Міністерстві охорони здоров'я заявили, що щеплення не несе ризику зараження, адже жодна з вакцин не містить живий вірус. "Користь вакцинації як для вагітної, так і для дитини набагато більша, ніж будь-які потенційні ризики. Вакцинація захищає від важкого перебігу COVID-19", – зазначили у відомстві.
  • Водночас там наголосили: вагітним, які розглядають можливість вакцинації, слід спочатку проконсультуватися зі своїм лікарем. Супутні захворювання вагітних не є протипоказанням для щеплення.