Науковці провели масштабне дослідження, яке тривало 50 років, йдеться у статті про стійкість особистісних рис, інформує Journal of Personality and Social Psychology.

Читайте також: Супрун порадила, як балансувати між роботою та особистим життям

Психологи вивчили дані анкети майже 2 тисяч американців, з яких можна було робити висновки щодо їх моделей особистості (відповідно до теорії "Великої п'ятірки"). На руках у дослідників були дані 1960-х років, а також анкети тих же добровольців, заповнені 50 років по тому. Крім того, вчені звернулися ще до двох незалежних опитувань з участю майже 4 тисяч осіб.


Чи змінюється особистість з віком

Отже, висновок науковців такий: більшість людей з віком стають свідомішими, врівноваженими і поступливими. Деякі риси, які властиві людині у 16 років, ймовірніше, залишаються такими до старості.

Особистість людини містить основу, що не підлягає змінам на рівні рис та типажу. Також дослідники зазначають про гнучкість особистості через те, що люди стають більш зрілими.


Більшість людей з віком стають свідомішими

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.