Про це повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Читайте також: Супрун розповіла, як правильно "прокачувати" імунітет

Вона зазначила, що ми отримуємо вітамін D побувши на сонечку або разом із їжею: жирною рибою та яйцями. І зазвичай — цього достатньо для того, щоб здорова людина отримала свою порцію вітаміну. Та все ж таки, багато людей продовжують його приймати додатково — у харчових добавках або вітамінних комплексах.


Здорова людина отрмує достатньо вітаміну D з харчування і від сонця

Супрун наголосила, що дослідження не показало ефективність рутинного прийому вітаміну D для запобігання переломам кісток, депресії, раку та серцево-судинних хвороб. Зате показана ефективність вітаміну D в запобіганні хвороб верхніх дихальних шляхів та загострень астми і полікістозу яєчників.

Уляна Супрун
“Групами ризику, яким радять проходити тестування на рівень вітаміну D в крові, є люди із ожирінням (індекс маси тіла понад 35), веганам, людям із хворобами шлунково-кишкового тракту та печінки, порушенням всмоктування, людям літнього віку, особливо якщо вони виходять з дому. Решті рутинну перевірку на рівень вітаміну D офіційні установи не радять – не марнуйте гроші.”

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.