Про це пише лікар Андрій Бєловешкін.

Читайте також: Вчені назвали найефективнішу дієту

Проте зміна харчової поведінки може посилити споживання калорій – і вже тоді ми дійсно будемо набирати вагу.

Тому для здорового харчування лікар радить насичувати свої ніс та очі запахом та виглядом їжі. Це допоможе вживати менше калорій, розвинути смак та отримати більше задоволення від харчування.

Як запах впливає на кількість спожитої їжі
Як запах впливає на кількість спожитої їжі

Експерименти на черв'яків і мух показують, що запах їжі знижує тривалість життя, скасовуючи ефект харчових обмежень. Такий же механізм, на думку вчених, може бути актуальним і для людини.

Запах пригнічує активність бурого жиру, знижує спалення жиру, посилює апетит.

У відсутності запаху активніше спалюються калорії. Науковці порівняли групи мишей з віддаленими нюховими нейронами, зі звичайним нюхом і надчутливі до запахів групу гризунів. Виявилося, що перша група набрала 10% зайвого жиру, друга група поправилася більш, ніж у два рази, а найтовстішими були найчутливіші до запахів миші.

Вчені встановили, що запах їжі впливає на перетравлення і спалювання жиру, проте ці процеси не пов'язані з кількістю реально з'їденої їжі.

Запах їжі впливає на перетравлення і спалювання жиру
Запах їжі впливає на перетравлення і спалювання жиру​

Тому лікар робить висновок: запах – це біологічний сигнал про присутність поруч їжі. Через запах не можна набрати зайву вагу, проте при зміні харчової поведінки це можливо.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.