Як зазначили у МОЗ України, БАДи – це мультивітаміни з мінералами, екстракт ехінацеї, омега 3, хондропротектори (препарати, які приймають при лікуванні хвороб, що вражають хребет і суглоби) чи імуномодулятори тощо.
Читайте також: Чому хутряні шуби є шкідливими для довкілля та здоров'я людей
БАДи зараз дуже популярні та ефективність більшості цих добавок не підтверджена жодними клінічними дослідженнями. І навіть є докази шкоди деяких з них. А ще взаємодія деяких добавок з ліками може мати небезпечні наслідки для здоров’я.
Приймати мультивітаміни "про всяк випадок" категорично не рекомендується. Але дієтичні добавки можуть бути корисними для людей з певними медичними показаннями. Зокрема, при остеопорозі часто необхідна додаткова доза вітаміну D та кальцію.
Дуже важливо дотримуватись дозувань, адже, зокрема, високі дози бета-каротину пов'язують з більшим ризиком розвитку раку легень серед курців, а надмірна кількість кальцію та вітаміну D потенційно збільшує ризик виникнення каменів у нирках. Тож аби цього уникнути — завжди консультуйтесь з лікарем щодо споживання добавок.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.