Вважається, що близько 40% людей страждають від підвищеного холестерину.

Це цікаво Чому люди можуть ходити у сні: дослідники розповіли про можливу причину лунатизму

Клінічний керівник The Independent Pharmacy Дональд Грант розповів про те, як рівень холестерину може впливати на сон людини.

Що відомо про підвищений холестерин

Високий рівень холестерину виникає, коли в організмі людини накопичується багато шкідливих жирів. Це відбувається через надмірне вживання шкідливої їжі: фастфуду, смажених страв та м’яса. За даними ВООЗ, підвищений рівень холестерину неможливо визначити за фізичними ознаками. Єдиний спосіб дізнатися, чи є у вас надмір холестерину – це провести аналізи.

За словами Гранта, на рівень холестерину може впливати кілька факторів:

  • Вік людини
  • Вага
  • Рівень тиску
  • Діабет

Дон Грант зазначив, що попередні дослідження показали зв’язок із порушеннями сну та високим рівнем холестерину.

За словами експерта, ще у 2014 році, директор програми досліджень сну Майкл Гранднер відзначив цей зв’язок у своєму дослідженні. Експеримент опублікували у науковому журналі Sleep Journal.

Пацієнтів, які брали участь у дослідженні, оцінювали на основі їх звичок способу життя, а також тривалості сну та того, чи хропли вони.

Поганий сон

Для дослідження вивчали якість сну волонтерів / Фото Unsplash

У волонтерів також виміряли рівень ліпідів – речовин, які вказують на рівень холестерину.

Виявилося, що люди, які спали менше ніж 6 годин та не могли швидко заснути, частіше мали підвищений рівень холестерину.

Читайте також Синхронізація сердець: як наше серцебиття показує, хто нам подобається

Науковці, які проводили експеримент, заявили що дослідження підтвердило зв’язок між сном та рівнем холестерину у тілі. Проте Гранднер зазначив, що, можливо, сон та підвищений холестерин – лише збіг.

Оскільки існує зв’язок між цими проблемами, не зайвим буде сказати – якщо у людей є проблеми зі сном, вони можуть пройти аналізи, щоб визначити, чи є у них високий рівень холестерину,
– сказав Гранднер.

Проблеми зі сном

Вчені не впевнені, чи впливає холестерин на якість сну / Фото Pexels

За словами науковця, проходити аналізи важливо – це краще, аніж дізнатися про підвищений холестерин після серцевого нападу.

Аналіз крові для перевірки високого холестерину дуже простий і надзвичайно точний. Лікар загальної практики або медсестра беруть зразок крові. Потім кров перевіряється на рівень хорошого і поганого холестерину,
– розповів він.