Кожна 42 народжена дитина – близнюк

Про це свідчать результати першого глобального огляду. Дослідники проаналізували кількість близнюків в 2010-2015 роках в 165 країнах і порівняли їх з показниками за 1980-1985 років.

До теми З'ясували, хто розумніший: первістки чи наступні діти

Найбільше зростання виявили в Північній Америці (на 71%), Європі (на 60%) та Азії (на 32%). Лише у 7 країнах дослідники виявили зниження більш ніж на 10%.

Чому близнюки народжуються частіше

Ріст народжуваності близнюків відбувається завдяки збільшенню кількості дизиготних дітей водночас кількість монозиготних майже не змінилася і залишається стабільною на рівні приблизно 4 на 1000 пологів у всьому світі.

Основною причиною збільшення кількості близнюків дослідники вважають зростання випадків штучного запліднення.

Мова не лише про ЕКО (екстракорпоральне запліднення), зокрема цьому сприяють стимуляція яєчників і штучне запліднення.

Ще однією важливою причиною є відтермінування батьківства – шанси мати близнюків зростають з віком і досягають піку у віці від 35 до 39 років.

Чому це потрібно контролювати

Це важливо відстежувати, оскільки пологи близнюків пов'язані з вищим рівнем смертності немовлят і дітей, і з великою кількістю ускладнень для матерів і дітей під час вагітності, а також під час і після пологів.

Дослідники планують оновити свої результати даними за початок 2020-х років, щоб побачити, чи справді показники народжуваності близнюків досягли піку і почали знижуватися в країнах з високим рівнем доходів, і яким буде ефект більш поширення штучного запліднення в країнах з низьким і середнім рівнем доходів.