Однак щеплення будуть ефективніші щонайменше для тих, хто зробив бустерну дозу. Про це мовиться у цілих трьох нових опублікованих дослідженнях США.

Увага Що таке бета-глюкан та чому він потрібен кожному з нас

За словами офіційних осіб зі сфери охорони здоров'я, це перші великі дослідження у США, які порушують питання захисту вакцин від коронавірусу проти Омікрону.

Вакцинація та Омікрон

У першому дослідженні розглядалися госпіталізації та потрапляння хворих у відділення невідкладної допомоги у 10 штатах із серпня по січень.

Виявили, що ефективність вакцини була найкращою після трьох доз вакцин Pfizer або Moderna для запобігання потрапляння у лікарні із важким COVID-19. Захист знизився з 94% під час Дельта-хвилі до 82% під час хвилі Омікрону.

Науковці також наголосили, що третя доза вакцини була щонайменше на 90% ефективною для запобігання інфікування та госпіталізації через COVID-19, як під час Дельта, так і Омікрону.

Важливі висновки

Результати американських досліджень ще раз підтверджують висновки, до яких дійшли фахівці у Німеччині, ПАР і Великій Британії – вакцини, що зараз застосовуються, менш ефективні проти Омікрону у порівнянні з попередніми штамами коронавірусу.

  • Однак ревакцинація значно покращує захист проти інфекції.

    Авторка одного з досліджень Ема Акорсі зазначила, що "це справді вказує на те, як важливо зробити додаткову дозу".

Наскільки бустер Pfizer та Moderna ефективні проти Омікрону


Ефективність вакцин проти коронавірусу від різних виробників / Інфографіка 24 каналу

Буде цікаво – найпоширеніші міфи про вакцинацію