Роблять вони це, як правило, шляхом дігідроксіацетона (dihydroxyacetone, DHA) – компонента, що отримується з цукрового буряка або цукрової тростини, який темніє при контакті з амінокислотами кератину шкіри та змивається з часом, йдеться у звіті американське Управління з контролю за продуктами й ліками FDA.

Важливо: Безпечна засмага: як правильно обрати сонцезахисний крем

Автозасмага безпечна?

В цілому, так, але при цьому треба уникати контакту зі шкірою біля губ і слизовими та не вдихати під час розпилення – не виключені алергічні реакції, подразнення або навіть бронхоспазм.

Є згадки про проникнення речовини в кровотік при вдиханні спрею, але чи наносить це шкоду і яку саме, невідомо. У будь-якому випадку, перед розпиленням зробіть глибокий видих і затримайте дихання на весь час застосування автозасмаги.
Також після застосування автозасмаги можливий висип і подразнення на шкірі, що теж зустрічається досить рідко.


Автозасмага безпечніша, ніж звичайне засмагання під сонцем

Серйозну небезпеку несе не сама автозасмага, а впевненість людини з "автозасмаглою" шкірою в тому, що вона тепер захищена від сонця. Це не так. Після нанесення автозасмаги потрібно надягати захисний одяг, шукати тінь, уникати активного сонця і користуватися сонцезахисним кремом, як ви б це робили, маючи незасмаглу шкіру.

Боюся, що після автозасмаги я стану морквяного кольору

Так, відтінок дуже залежить від вихідного тону шкіри та концентрації забарвлюючого компонента. Починайте з найменших концентрацій, щоб знайти свій колір, і читайте уважно інструкцію по застосуванню, щоб не ходити з помаранчевими долонями.


⠀⠀⠀⠀⠀
Колір вийшов дуже насиченим. Що робити? Допомагають будь-які методи, які посилюють відлущування поверхневих шарів шкіри.

Автозасмага якось дивно пахне. Так, це запах DHA, схожий на пригорілий бісквіт. Деякі виробники додають ароматизатори, щоб змінити цей запах.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.