Зі слів науковців Університету Маршалла в США, цей біохімічний шлях може допомогти у створенні антивікових препаратів, повідомляє EurekAlert!.

Читайте також: Суттєво продовжити життя допоможуть симбіотики, – вчені

Під час дослідження, яке тривало близько року, вони тримали лабораторних мишей на "західній дієті", яка містить багато жирів (42%) і вуглеводів (42,7%).

Завдяки цьому їм вдалось зробити ознаки старіння добре помітними, адже під час дієти в клітинах гризунів синтезувалася велика кількість кисневих радикалів (сполуки, які включають атом кисню і один або кілька неспарених електронів).

Оскільки активні форми кисню здатні пошкодити білки, ДНК і ліпіди, їхній надлишок в організмі викликає окислювальний стрес і загибель клітини.

А у мишей, які отримували ін'єкції pNaKtide – інгібітора шляху NKAL (цикл генерації активних форм кисню), знижувалося виробництво активних форм кисню – процес старіння сповільнювався.

Такі ж результати науковці отримали на культурах людських фібробластів (клітини сполучної тканини), у яких при стимуляції NKAL збільшувалася експресія маркерів старіння і ступінь пошкодження органел. pNaKtide значно зменшував вираженість цих ознак.

Тож якщо pNaKtide виявиться безпечним для людського організму – ця речовина може стати основою для антивікової терапії.

До слова, дослідники з Гронінгенського університету в Нідерландах встановили, що споживання у великій кількості білка знижує ризик серцевої недостатності та продовжує життя.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.