Лікарі давно чують скарги пацієнтів на те, що прийом алкоголю викликає у них напад фібриляції шлуночків (миготливої ​​аритмії) – небезпечного виду порушення серцевого ритму. Однак цей феномен дуже складно вивчати, тому що зв'язок між цими явищами потрібно досліджувати у реальному часі. Тобто фіксувати аритмію потрібно відразу після того, як людина випила.

Також на тему: Алкоголь зменшує шанси на вагітність

Миготлива аритмія (фібриляція передсердь) – що це?
Порушення серцевого ритму, при якому передсердя скорочуються швидко та неритмічно. Шлуночки серця при цьому також скорочуються з неправильним ритмом. Цей стан збільшує ризик розвитку серцевої недостатності, інфарктів міокарда, інсультів та інших хвороб

Нове дослідження алкоголю

Нове дослідження стало першим у своєму роді. Його автори змогли об'єктивно підтвердити, що напади миготливої ​​аритмії пов'язані із вживанням алкоголю.

У дослідженні взяли участь 100 пацієнтів у середньому віці 64 рік з миготливою аритмією, але порушення ритму у них були не постійними. Учасники носили кардіомонітори, які фіксували їхній серцевий ритм. Їх просили вмикати цей прилад перед вживанням алкоголю. Рівень алкоголю в їхній крові постійно контролював сенсор.

Алкоголь викликає аритмію

Дослідження показало, що навіть одна склянка вина або пива пов'язані зі збільшенням ризику нападу миготливої ​​аритмії вдвічі протягом чотирьох годин після вживання. Прийом двох і більше порцій алкоголю (одна порція – еквівалент 10 грамам чистого спирту) збільшували цей ризик утричі.

За чотири тижні дослідження напади миготливої ​​аритмії були зафіксовані у 56 осіб. Виявилося, що збільшення концентрації алкоголю у крові на кожні 0,1% підвищує ризик нападу на 40% на 12 годин. У цілому, середня концентрація алкоголю у крові під час дослідження також виявилася чинником, що передбачає ризик виникнення аритмії.

Професор Грегорі Маркус, співавтор дослідження, зазначив, що багато людей вважають, що алкоголь у невеликих дозах корисний для серця. Однак, наголосив він, дослідження останніх років не підтверджують це.