Анестезіолог-реаніматолог Дарія Сімчук на своїй сторінці в інстаграмі пояснила, що весь алкоголь в процесі обміну речовин в організмі перетворюється на ацетльдегід – "отруйну, речовину, завдяки якій люди відчувають похмілля", а потім на ацетат – безпечний нетоксичний метаболіт.
Читайте також Яка денна норма алкоголю для чоловіків та жінок: експерти оновили рекомендації
За її словами, деякі препарати блокують перехід ацетальдегіду в ацетат – "той самий антабусний ефект, ацетату стає багато, а людині погано (головний біль, нудота, блювання)".
На цьому колись базувалось "кодування" від пияцтва… Тому варто знати препарати, які володіють антабусним ефектом,
– пояснила лікарка.
Медик рекомендує повністю виключити алкоголь слід при вживанні препаратів з антабусним ефектом, для всіх інших достатньо формулювання "обмежити вживання".
Препарати, які запускають антабусний ефект (призводять до гострої інтоксикації):
- Метронідазол
- Тинідазол
- Цефалоспорини
- Фторхінолони
- Сульфаніламіди
Медик розібрала ліки про групах, де описала реакцію організму на їхнє споживання разом з алкоголем.
Психотропи
Дія транквілізаторів, антидепресантів, нейролептиків, нормотиміків в поєднанні з алкоголем значно зростає. Якщо випити ці ліки і спиртне, людина відчує від легкої сонливості до патологічного сп'яніння та сутінкового розладу.
Знеболюючі
"Більшість цих ліків, як і алкоголь, впливають на печінку. Але в обох випадках все залежить від дози. Наприклад, якщо ви випили і розболілась голова – таблетка ібупрофену чи парацетамолу не зашкодить, але пам'ятайте про дозу", – написала Даріяю
Антигістамінні
З антигістамінними нового покоління алкоголь не взаємодіє. Однак спиртне може викликати алергію, або збільшити її прояви на будь-що інше.
Цукрознижуючі та інсулін
"Така комбінація підвищує ризик гіпоглікемії. Деякі діабетики прораховують дози препаратів, алкоголю і їжі, щоб знизити ризик... але це гра з вогнем", – зауважила медик.