Причини алергії на сонце

Сонячні промені не є алергенами, однак вони можуть призводити до накопичення в організмі людини речовин, які викликають алергічну реакцію.

Читайте також: Алергія на котів: вчені знайшли спосіб, як її подолати

Серед зовнішніх причин можуть бути косметичні, парфумерні та місцеві лікувальні засоби (зокрема, антимікробні та сечогінні препарати), які збільшують чутливість організму до сонячних променів. Також чимало залежить і від тривалості перебування під сонцем.

Серед внутрішніх причин можуть бути хвороби печінки, порушення роботи травного тракту, збої в роботі імунної системи.

Симптоми алергії на сонце

Основні симптоми:
- висип по всьому тілу (можливе утворення гнійних висипань);
- лущення шкіри;
- набряклість;
- почервоніння ділянок шкіри;
- відчуття печіння і свербіж.

Також алергія на сонце може загострити перебіг деяких хронічних і недолікованих захворювань.

Читайте також: Алергія на полуницю у дітей: симптоми та лікування

Лікування алергії на сонце

Уникати сонячних променів працездатній людині практично неможливо, тож необхідне ґрунтовне лікування причин алергії. Тривалість лікування може варіювати від кількох днів і до кількох тижнів.

При наявності порушень у роботі внутрішніх органів та імунної системи, призначається відповідне лікування. Також проводиться лікування, спрямоване на усунення зовнішніх проявів сонячної алергії. Для цього лікар виписує мазі та креми, які містять ланолін, цинк і метилурацил.

У деяких випадках можуть навіть призначати гормональні мазі і протизапальні препарати. Для стимуляції регенеративних процесів в шкірі призначається прийом вітамінів групи В, вітамінів С, Е і нікотинової кислоти.

Профілактика

Щоб уникнути ризиків отримати алергію на сонце, необхідно: не перебувати під відкритим сонцем занадто довго (медики рекомендують засмагати по 10-20 хвилин, після чого ховатись у затінок), уникати носіння одягу з синтетичних тканин, використовувати сонцезахисні креми та парасолі, головні убори і накидки для захисту від сонячних променів.

Також фахівці рекомендують відвідувати пляж рано вранці і у вечірній час – тоді активність сонця буде мінімальною.

А при виборі косметичних засобів звертайте увагу на склад продукту – він не повинен містити борну кислоту, ртутні сполуки, ефірні олії та еозин. Адже ці компоненти підсилюють вираженість алергії.

При нормалізації роботи печінки, імунної системи та уникнення дефіциту вітамінів і мікроелементів вираженість алергії помітно знижується аж до повного зникнення.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.