Часте миття рук і використання антисептиків сушать шкіру. Вона може почати лущитися, свербіти, тріскатися і навіть кровоточити. Якщо за шкірою не доглядати, екзема (дерматит рук) не за горами, пише 24 канал.

Також на тему: Як зробити антисептик в домашніх умовах: рекомендації ВООЗ

Екзема та антисептики

Дерматит рук – досить поширене захворювання, на нього страждають близько 10% жителів США, а у Швеції, наприклад 16% чоловіків і 20% жінок. Ще вище ці цифри серед людей певних професій, наприклад хатніх робітників, медпрацівників, перукарів, працівників сфери громадського харчування та інших фахівців. Подразливі речовини та алергени, з якими стикається шкіра, грають у виникненні екземи не останню роль.

Часте миття рук і обробка антисептиком під час пандемії збільшили ризики розвитку екземи у людей по всьому світу.

Як правильно мити та дезінфікувати руки

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) і Центри з контролю за захворюваннями (CDC) рекомендують чіткі правила гігієни рук для стримування передачі COVID-19. А саме – часте миття рук з милом протягом не менше 20 секунд, а коли миття рук неможливе – багаторазову дезінфекцію рук з використанням антисептика на спиртовій основі (60% етилового спирту або 70% ізопропілового спирту).

Як покращити стан шкіри після антисептиків

Щоб знизити ризик проблем зі шкірою рук, Американська академія дерматології рекомендує наступне.

  1. Мити руки милом в теплій (не гарячій) воді не менше 20 секунд. Навіть якщо шкіра на ваших руках суха, все одно мийте їх.
  2. Витріть або промокніть руки рушником, але не до кінця. Можна дати рукам підсохнути на повітрі. Поки руки злегка вологі, нанесіть на них крем або мазь.
  3. Зволожувальний засіб для рук повинно містити мінеральну олію або вазелін і не містити ароматизаторів і барвників.
  4. При використанні антисептика наносите крем або мазь для рук відразу після висихання дезинфікуючого засобу.