Потенційно шкідливі бактерії люблять ховатись у матеріалах, які ви використовуєте кожен день (наприклад, тренажерна сумка). А у сезон грипу особливо важлива переглянути, які звичайні побутові предмети треба мити щотижня або і щодня, пише Рrevention.

Читайте також: Як часто потрібно прибирати вдома: пізнавальна інфографіка

Смартфон

За інформацією LiveScience, мобільний телефон може переносити в 10 разів більше бактерій, ніж туалетне сидіння, і деякі з цих бактерій можуть бути досить неприємними.

Брудний мобільний телефон треба очищати щодня вологою тканиною з мікрофібри або протирати екран спеціальними серветками.

Пензлики для макіяжу

Кисті для макіяжу мають на собі бактерії шкіри, а також олії та мертві клітини, які допомагають розмножуватися мікроорганізмам, говорить доктор медичних наук та дерматолог Синтія Бейлі. У результаті, від брудних пензлів можуть виникнути від подразнення до серйозних запалень шкіри.

Дослідники з Університету в Каліфорнії виявили, що бактерії швидко ростуть у пензликах для макіяжу протягом перших двох тижнів. Ця кількість бактерій легко призводить до забивання пор, дефектів і вугрів.

Загалом, кисті для макіяжу слід мити кожені два-чотири тижні, зазначає Бейлі. Вона рекомендує наповнити велику ємкість водою кімнатної температури, додати невелику кількість шампуню без ароматизаторів, а потім потримати щітки в мильній воді приблизно 30 секунд. Промийте їх водою, потім нехай вони підсохнуть на чистому рушнику.

Постільна білизна

Остання річ, про яку ви думаєте, коли лягаєте спати, скільки мікроорганізмів може бути з вами під однією ковдрою. Дослідження показують, що люди виробляють 26 літрів поту в ліжку на рік, і така теплова вологість – чудові умови для бактерій і грибків.

А якщо ви страждаєте алергією або чутливі до пилових кліщів, нечиста постільна білизна може лише погіршити ваші симптоми.

"Дослідження показали, що багато людей змінюють постільні білизни лише один-два рази на місяць", – каже доктор медичних наук Дена Надер.

Однак, щоб запобігти ріст бактерій, постільну білизну слід змінювати кожен тиждень як мінімум, наголошує експерт.

Пляшка для води

Пляшка для води на вашому столі – це чудовий спосіб наповнювати організм водою протягом усього дня. Плюс, це краще для планети, ніж одноразові пластикові пляшки. Але не забувайте їх мити.

Дослідники з Університету Калгарії відібрали воду з більш ніж 70 немитих пляшок і виявили високий рівень калових бактерій і цвілевих мікроорганізмів. Ці мікроби потрапляють у ваш організм і продовжують рости та гніздитися. Незважаючи на те, що не всі бактерії є шкідливими, в дослідженні було встановлено, що більш ніж 60% бактерій з пляшки можуть викликати різні хвороби.

Кожен день мийте пляшку для води гарячою водою.

Спідня білизна

Є люди, які релігійно одягають чисту білизну щоранку, а є люди, які цього не роблять. Якщо ви потрапляєте у другу групу, вам слід переосмислити свою рутину.

Це не дуже гарна тема для обговорення, але труси, як і шкіра вимагають щоденної гігієни,
– зазначає Бейлі.

В одному дослідженні науковці перевірили бавовняні тканини на бактерії до і після того, як їх випрали у машинці, і майже не знайшлося різниці в їх кількості. Більшість експертів пропонують використовувати гарячу воду під час прання, щоб переконатись, що будь-які потенційно шкідливі бактерії загинули.

Кухонні губки

Кухонні губки є ідеальним місцем для розмноження бактерій. Експерти радять регулярно змінювати губку раз на тиждень. Також можна використовувати для миття посуду тканину з мікрофібри, яку ви можете часто мити, щоб уникнути накопичення бактерій.

Читайте також: Вчені назвали страшну небезпеку від губок для миття посуду

Килимки для йоги

Навіть якщо ви не пітнієте на заняттях з йоги, ваш килимок може все-таки зібрати вражаючу колонію мікробів завдяки контакту пористого матеріалу та ваших рук та ніг.

Основним загрозами на калмиках для йоги є стафілокок, пародонтоз (який може викликати інфекції шкіри), а також деякі типи грибків, говорить Бейлі.

Щоб очистити килимок, збризніть на нього антибактеріальний спрей і перш ніж почати заняття, переконайтеся, що він повністю сухий.

Рушники

Одна з основних причин, чому бактерії люблять рушники, це волога, яка у них затримується.

"Банні рушники, як правило, можна використовувати три-чотири рази, перш ніж їх потрібно буде мити", – вказує Бейлі. Експерт пропонує їх прати принаймні щотижня, але "більше, якщо рушник не буде сухий між кожним використанням". Наприклад, якщо ви тренування регулярно і приймаєте душ кілька разів на день.