Давно відомо, що солодощі викликають карієс, але є ласощі, які значно небезпечніші за інших. Однак варто знати й інші не менш шкідливі щоденні звички.

Читайте також: 6 речей, які вбивають ваші зуби

Скрип зубами

Це явище називається бруксизм, і винні в ньому спадковість або ж тривожність і стрес. Найчастіше контролювати цей процес неможливо, адже багато людей скрегочуть зубами під час сну.

Щоб уникнути проблем, бажано зменшити навантаження на зуби протягом дня і відмовитися від занадто твердої їжі. Вночі допоможуть спеціальні краплі для зубів.

Газована вода

Цукор і кислоти – це фатальне поєднання для зубної емалі. Навіть якщо в напої є цукрозамінник, там все ще присутня кислота, яка руйнує емаль і призводить до чутливості зубів.

Читайте також: Які продукти здатні відбілити зуби

Гризіння олівців

Часто, коли люди хвилюються або дуже на чомусь зосереджені, самі того не помічаючи, жують кінчик олівця або ручки. Це може привести до появи відколів і тріщин на зубах.

Краще пошукати іншу альтернативу, як зніматиме напругу.

Відкривання речей

Зуби створені для їжі і посмішок, тому використовуйте їх по призначення, а не як інструмент. Не відкривайте зубами пляшки та не розривайте пластикові упаковки або нитки.

Зуби – це не ножі, які не "відкривачки" і не ножиці, і всі ці побутові маніпуляції можуть їм дуже нашкодити.

Багато кави

Якщо ви завзятий кавоман, стережіться проблем із зубами. Вміст кофеїну в улюбленому напої вас збадьорить, але може викликати і відчуття сухості в роті, а нестача слини привести до розвитку карієсу.

Куріння

І це ще одна причина, чому курити шкідливо. Тютюн дуже сушить слизову оболонку рота і збільшує кількість нальоту на зубах.