Портал Рrevention визначив кілька ефективних способів, які є хорошою профілактикою.

Мийте руки

За словами експертів, миття рук – це найкращий спосіб уникнути захворювання. Не забувайте робити це після того, як ви перебуваєте біля хворих людей або торкаєтесь громадських поверхонь.

Мийте руки з милом і гарячою водою протягом 20 секунд, і не забудьте про ділянки між пальцями та під нігтями. Коли ви не маєте змоги помити руки, використовуйте дезінфікуючий засіб.

Читайте також: Як правильно мити руки: детальна інструкція

Зволожуйте повітря

Низька вологість повітря висипає носові ходи, ускладнює усунення пилу та інших мікрочастинок, які осідають у пазухах та викликають застуду. Експерти радять зволожувати повітря спеціальними пристроями. Також можна додати кілька крапель олії орегану, евкаліпту або м'яти, щоб зменшити мікроби та освіжити повітря.

Додайте сонця

Люди з дефіцитом вітаміну D на 36% частіше хворіють на інфекції верхніх дихальних шляхів порівняно з тими, у кого достатня кількість цього вітаміну, виявили вчені Гарвардського університету. Якщо у вас немає змови поїхати у сонячні краї, фахівці рекомендують додати до раціону рибу, молочні продукти та добавки з вітаміном D.

Читайте також: 5 симптомів, які вказують на дефіцит вітаміну B12

Тримайте зубні щітки у чистому місці

Якщо хтось у вашому домі підхопив хворобу, є ймовірність, що ви також захворієте. Аби уникнути зараження мікроорганізмами, тримайте свою зубну щітку окремо. Покладіть її на окремий тримач та струсіть після використання, щоб вона швидко висихала.

Дотримуйтесь чистоти на кухні

Окрім чистих зубних щіток, також повинен бути порядок на кухні. Змінюйте рушники для посуду кожен день і не витирайте посуд рушником, який ви використовуєте для рук.

Крім того, часто змінюйте губки для миття посуду.

Додайте в раціон омега-3

Якщо ви не любите рибу, додайте в раціон добавки омега-3, щоб отримати іммунозахисні властивості жирної кислоти. Дослідження показують, що речовина може захистити легені від простудних захворювань та інфекцій органів дихання.