Як пише Care2, людині в середньому необхідно 0,8 грам білка на кілограм ваги щодня, а при заняттях спортом і нарощуванні м'язової маси – 1,5-2,5 грама.

Читайте також: Їжте і худніть: 5 продуктів, які знижують апетит

Пропонуємо список із найпоширеніших симптомів, які свідчать про нестачау білку.

Слабкість в м'язах і болі в суглобах

Коли ваше тіло не отримує достатньої кількості білка, воно відчуває голод і починає поглинати м'язи, щоб компенсувати дефіцит калорій. Коли у ваших м'язів немає сил – то, відповідно, у вас теж.

Постійний голод

Якщо вам постійно хочеться щось з'їсти, то швидше за все, ви не отримуєте достатньої кількості протеїну. Білки допомагають підтримувати рівень цукру в крові, тим самим зберігаючи почуття ситості надовго.

Поганий стан шкіри, волосся та нігтів

Якщо волосся стало випадати, нігті ламатися, а шкіра втратила здоровий блиск – то проблема може критися в нестачі білка. Амінокислоти, які містяться у протеїні, підтримують пружність тканин.

Читайте також: 5 ранкових звичок, які допоможуть вам схуднути

Загальна втома

Якщо вам важко зібрати думки, продуктивність на роботі падає та немає сил буквально ні на що, можливо вам не вистачає білка. Короткі сплески енергії, які супроводжуються занепадом сил, виникають через стрибки інсуліну, спричинених нестачею протеїну.

Ви часто хворієте

Часті захворювання вказують на слабкий імунітет. Причиною цього може бути нестача протеїнів, оскільки імунні клітини складаються з білка.